Żyrardowskie Warsztaty Literackie

Żyrardowskie Warsztaty Literackie

Warsztaty z poezji

Zajęcia: termin zajęć ustalany z uczestnikami

Prowadzący: Jerzy Paruszewski

Kontakt: parjer@gmail.com

Zajęcia prowadzi #JerzyParuszewski, Zasłużony dla Kultury Polskiej autor i współautor ponad 50 wydawnictw poetyckich (w kilkunastu językach), juror konkursów literackich, medalista Mistrzostw Świata w Poezji – Londyn 2014. Wspomagają go literaci z dużym dorobkiem twórczym, zdobywcy licznych nagród na turniejach poetyckich.
Doświadczenia ćwierćwiecza pracy Żyrardowskich Wieczorów Literackich dowodzą, że średnio 6 miesięcy cotygodniowych warsztatów wystarcza początkującym autorom wierszy na opanowanie zasad poetyki w stopniu pozwalającym pisać utwory o wysokich walorach artystycznych, jednakże istnieje możliwość zapoczątkowania udziału w zajęciach w jakimkolwiek terminie podczas ww. okresu, ew. też przerywania w dowolnych tygodniach. W ramach warsztatów kształcona jest także umiejętność posługiwania się językiem polskim na wysokim poziomie i precyzyjnego wyrażania myśli oraz czytania ze zrozumieniem. Można również poznać podstawy korelacji tekstów piosenek z muzyką. Udzielane są informacje o imprezach i konkursach (turniejach) literackich, przy czym wyjazdy należy organizować we własnym zakresie.
Zajęcia są nieodpłatne. Liczba czynnych uczestników ograniczona.
 
Czas zajęć: w trzeci poniedziałek każdego miesiąca (od października do czerwca włącznie) od godz. 16.00 do 18.00. Pierwsze zajęcia 16 października.
 
Zajęcia, które prowadzi Jerzy Paruszewski są bezpłatne i obejmują: ćwiczenia z poetyki oraz doskonalenie (korektę) tekstów wierszy, napisanych przez uczestników warsztatów.