Nowe zapisy na zajęcia z ceramiki

Nowe zapisy na zajęcia z ceramiki

Kreatywni Kulturalni!
Zapisaliście się już na zajęcia z ceramiki w Centrum Kultury w Żyrardowie?Jeśli nie, to nadal możecie to zrobić! Na zajęciach będziecie mogli stworzyć wszystko - od naczyń przydatnych w codziennym życiu, po ozdobne figurki do upiększenia domu, czy do wykorzystania jako prezentJedyne ograniczenie to wasza własna wyobraźnia!
 
Proponowane terminy i grupy (dla dorosłych):
Grupa I : Poniedziałek / godz:18:00-20:00
Grupa II: Środa / godz: 11:00-13:00
Grupa III: Środa / godz: 16:00-18:00
Grupa IV: Środa / godz: 18:00-20:00
Dodatkowo, od marca 2024 otwarta zostanie grupa dla dzieci od 5 roku życia!A dlaczego warto, aby wasze pociechy uczęszczały na zajęcia z ceramiki?
Praca z gliną wpływa korzystnie na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie m.in. do nauki pisania. Jest to również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy.
Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji.
Z kolei z twórczego punktu widzenia, zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię i ekspresję plastyczną. Podczas zajęć dzieci wykorzystują specjalistyczne narzędzia, a także przedmioty z recyklingu. Dzięki temu uczą się znajdować nowe, kreatywne zastosowanie dla przeróżnych przedmiotów codziennego użytku.
 
Termin zajęć (dla dzieci):
Poniedziałek / godz. 16:00-17:30
Darmowe zajęcia próbne odbędą się w poniedziałek 26 lutego!
Prowadząca: Nika Czubak-Wrońska (nr. tel: 512 926 299)
W razie pytań prosimy o kontakt z prowadzącą!
Zapisać możecie się osobiście przynosząc kartę uczestnika do Sekretariatu Centrum Kultury w Żyrardowie, lub wysyłając ją na adres mailowyckzyrardow@ckzyrardow.pl
Karty dla uczestników dostępne są pod adresem www.ckzyrardow.pl/do-pobrania/
Koszt warsztatów: 220 zł. / za miesiąc