Międzynarodowy Dzień Jazzu

Międzynarodowy Dzień Jazzu

Dzień: Wt

Godzina: 18:00

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Jazzu
18:00 - POROZMAWIAJMY O KULTURZE – spotkanie inaugurujące cykl spotkań artystów, mecenasów kultury, wizjonerów, osób związanych z miastem i jego okolicami.
Będzie to pierwsze ze spotkań organizowanych na przestrzeni całego roku w cyklu KULTURA OTWARTA, którego ideą będzie kreowanie sposobów na aktywizację i zainteresowanie społeczeństwa wszelkimi przejawami kultury i sztuki a także poszukiwanie możliwości realizacji przedsięwzięć kulturalnych w oparciu o potencjał Miasta Żyrardów i Centrum Kultury w Żyrardowie.
19:30 - CHYLINSKI TRIO
Łukasz Chyliński – gitarzysta jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu Z.P.S.M im. F. Chopina w Warszawie. Muzyk sesyjny i kompozytor. W jego twórczości słychać inspiracje takimi artystami jak JOHN SCOFIELD, JOHN MAYER, PAT METHENY, TOMMY EMANUEL. Jego muzykę charakteryzuje eksponowanie śpiewnych tematów oraz ukazywanie bogactwa brzmienia gitar akustycznej i elektrycznej.
Skład zespołu: Łukasz Chyliński – gitary
Mirosław Wiśniewski - bas/kontrabas
Karol Domański – perkusja
20:30 ALEKSANDRA BŁACHNO QUINTET
Aleksandra Błachno - studentka 4 roku wokalistyki jazzowej w Jazz-Institut Berlin (Universität der Künste Berlin). Jej wczesna edukacja muzyczna zaczęła się od skrzypiec. Grając na tym instrumencie ukończyła w 2011 Szkołę Muzyczną II st. im. J. Elsnera
w Warszawie. Kształciła również swoje umiejętności wokalne w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie.
W 2015 roku ukończyła studia licencjackie z zakresu psychologii twórczości. 3 miejsce w międzynarodowym konkursie Niemen Non Stop’, projekt „Kaczmarski na jazzowo” w ramach festiwalu Jazz Jamboree czy też udział w Kurt Weill Festival w Dessau).
Aktualnie Aleksandra skupia się na pisaniu autorskiej muzyki.
Podczas recitalu usłyszymy standardy jazzowe największych kompozytorów tego gatunku.
Skład zespołu: Aleksandra Błachno - wokal
Piotr Wrombel - piano
Łukasz Chyliński - gitary
Mirosław Wiśniewski - bas/kontrabas
Karol Domański – perkusja
30.04.2019 r., godz. 18:00, Resursa
Wstęp wolny