Europejska Noc Muzeów

Europejska Noc Muzeów

Dzień: Sb

Godzina: 17:00

W sobotę, 18 maja, muzea w całej Europie otworzą swoje podwoje, kusząc zwiedzających swoją ofertą. Tak będzie również w Żyrardowie. Miejskie i powiatowe placówki kulturalne przygotowały na tę okoliczność wiele atrakcji.
Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie oferuje zwiedzanie Muzeum z pracownikami dawnej fabryki lnu oraz warsztaty, które pozwolą zaznajomić nas z tajnikami tkactwa czy technik sitodrukowych, jak również warsztaty rękodzielnicze. Tego wieczoru Muzeum Lniarstwa zaplanowało także premierę filmu ,,Wspomnienia tkaczy”.
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, którego siedziba jest w trakcie remontu, zaprasza w gościnne progi Muzeum Lniarstwa na projekcję filmu ,,Ryngraf” o losach żołnierza Armii Krajowej, żyrardowianina Stanisława Olszewskiego. Po projekcji będzie można porozmawiać z autorką filmu, Dorotą Kanią. Miłośników lokalnej historii placówka zaprasza również na pierwsze urodziny założonego i prowadzonego przez Muzeum fanepage na Facebook Echo Żyrardowskie.
W Galerii Resursa odbędzie się otwarcie wystawy patchworków ,,Raz na ludowo”. Do późnych godzin wieczornych będzie też można zwiedzać wystawę stałą w Kręgielni ,,Żyrardów miasto tkaczy i wizjonerów”.
Centrum Kultury w Żyrardowie serdecznie zaprasza na koncert ,,Wesele Boryny” w wykonaniu amatorskiego zespołu regionalnego im. Wł. St. Reymonta.
Do akcji Noc Muzeów w Żyrardowie po raz pierwszy przyłącza się otwarta kilka miesięcy temu Galeria FOPA, proponując wystawę fotografii Kuby Stępnia ,,MANA”.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty przygotowanej na Noc Muzeów przez miejskie i powiatowe placówki kulturalne. Zapraszamy w imieniu Starosty Powiatu Żyrardowskiego Beaty Sznajder oraz Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!