Zaproszenie na spektakl „Bajka nie tylko o smoku”

Zaproszenie na spektakl „Bajka nie tylko o smoku”

Data: 03/06/2024

Dzień: Pn

Godzina: 10:00

Mali Kulturalni!

 

Z okazji Dnia Dziecka Prezydent Miasta Żyrardowa - Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprasza naszych żyrardowskich młodych Kulturalnych na spektakl Teatru Klasyki Polskiej “Bajka nie tylko o smoku”! 

Spektakl popremierowy odbędzie się 03.06 o godzinie 10:00 w Centrum Kultury w Żyrardowie, a już od DZISIAJ (29.05) od godziny 14:00 w kasie Kina Len w CKŻ oraz na stronie https://kinolen.pl/wejsciowki/ dostępne dla was będą DARMOWE wejściówki! Zaklepujcie miejsca i spotkajcie się z nami 3 czerwca!

 

A przed wami opis spektaklu: 

 

Nie każdy smok musi być straszny! Bo zawsze zdarzają się wyjątki... Teatr Klasyki Polskiej zaprasza najmłodszych widzów na muzyczno - poetycki spektakl w reżyserii Lidii Sadowej. „Bajka nie tylko o smoku" Ireneusza Iredyńskiego to mądra, satyryczna opowieść przede wszystkim dla dzieci, ale też dla nas – dorosłych, żyjących tu i teraz, którzy być może zapomnieli o swojej wyjątkowości. 

 

 To opowieść o mieszkańcach zwyczajnego miasteczka Parasol. Codzienność pełnoprawnych obywateli zarządzaną przez „Bardzo ważnego Burmistrza" przerywa nagle wizyta Smoka i Cudownego Ptaka. Mieszkańcy miasta zamknięci w racjonalnych, pragmatycznych pancerzach ludzi poważnych i dorosłych zostają wystawieni na próbę. Spotkanie z „innym" wyzwoli ich wyobraźnie, przypomni o drzemiących pod warstwami „normalności" unikalnych marzeniach.

 

Zapraszamy!