Wystawa Malarstwa Iwony Piszczelskiej

Wystawa Malarstwa Iwony Piszczelskiej

Dzień: Sb

Godzina: 18:00

Zapraszamy wszystkich koneserów sztuki na wspaniałą wystawę koloru, talentu, kobiecej delikatności. Pierwszy w tym roku wernisaż otwiera KOBIECA WYOBRAŹNIA.
Wystawę będzie można oglądać do 15 marca 2020 roku.
ZAPRASZAMY
IWONA PISZCZELSKA
Jestem malującym architektem, członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Koła „Plener” Okręgu Warszawskiego SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich) oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.
W mojej twórczości są obecne dwa, przenikające się wątki: realistyczny i intuicyjny. Niezależnie od motywu, który maluję, najważniejsze w moich obrazach jest światło i nastrój. To światło, które staram się pokazać w pejzażu czy architekturze, jest też światłem, które można odnaleźć w człowieku, a powstawanie obrazu jest drogą poznania.
Porządek świata odkrywam również przyglądając się liściom, płatkom śniegu czy kroplom wody. Szkicuję na koncertach jazzowych, czytam poetów piszących prozą o podróżach i kocham konie.
Pochodzę z Łajszczewa Starego. Wychowałam się wśród malowniczych mazowieckich krajobrazów, które malowali Józef Chełmoński i Józef Rapacki.
Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Odkryłam ponownie radość malowania, kiedy moje dzieci były małe i byłam ich przewodnikiem po świecie zabaw plastycznych. Powróciłam do pasji malarskiej i związałam się z pracownią Renaty Szymanowskiej w Bielańskim Ośrodku Kultury, gdzie regularnie biorę udział w wystawach i plenerach. Współpracuję z Joanną Adamek i Ryszardą Łucją Jagielską tworząc grupę Trzy Barwy.
Od kilku lat prowadzę bloga www.swiatwyobrazni.pl, gdzie dokumentuję różne artystyczne historie z najbliższego otoczenia.
Poszukiwania malarskie doprowadziły mnie do arteterapii. W 2016 roku ukończyłam studia podyplomowe w tym kierunku na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zdobyte doświadczenia zaowocowały warsztatami „Szukając własnego rytmu”, które prowadzę razem z Joanną Adamek, oraz warsztatami malarstwa intuicyjnego „Namaluj swój wewnętrzny świat”.