Wianki nad Zalewem

Wianki nad Zalewem

Dzień: Sb

Godzina: 15:00

Nareszcie lato, nareszcie wakacje, nareszcie impreza plenerowa! Mamy wielką przyjemność, w imieniu Prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, zaprosić na imprezę plenerową WIANKI nad Zalewem Żyrardowskim!
Chwilę po ostatnim dzwonku, czyli w sobotę, 26 czerwca, nad Zalewem Żyrardowskim powitamy lato i - zgodnie z tradycją świętojańską - oswoimy wodne duszki tańcem, śpiewem, ogniem i puszczaniem do wody własnoręcznie wykonanych wianków. Na plenerowej scenie zagrają lokalne zespoły, a na finał propozycja, która z pewnością porwie Was do tańca, czyli Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Imprezę zaczynamy o godz. 15.00 i bawić się będziemy do wieczora.
Do aktywnego wypoczynku nad wodą zachęcać będą organizacje sportowe, działające w naszym mieście. Ich stanowiska znajdziecie na części trawiastej i piaszczystych boiskach. Będzie można też poszaleć na dmuchańcach. A wianki, które wieczorem puścimy do wody, będzie można upleść pod okiem rusałek / instruktorek z Centrum Kultury w Żyrardowie. Ludowość inspiruje, bo jest bliska naturze człowieka, a nam żyrardowianom bliskie są też tradycje robotnicze, które zresztą wywodzą się z kultury ludowej, stąd symboliczny, kulinarny akcent do nich nawiązujący czyli degustacja potraw dawnego Żyrardowa. A pichcić będzie PIN UP KITCHEN.