GRAficznie

GRAficznie

W ramach stypendium artystycznego realizowanego przez Łukasza Kasperczyk zapraszamy na nowe zajęcia warsztatowe - GRAficznie! 

 

A co nas czeka na warsztatach? 

 

Cykliczne działania warsztatowe GRAficznie mają na celu rozpowszechnienie i podniesienie kompetencji kulturalno-artystycznych mieszkańców Żyrardowa w zakresie grafiki warsztatowej, w formie warsztatów międzypokoleniowych, kierowanych dla rodzin, osób starszych i samotnych, a także do dzieci i młodzieży wykazujących zdolności manualne. Uczestnicy warsztatów zapoznają się szerokim zakresem technik graficznych (frotaż, linoryt, miedzioryt, i.in.), które będą mogli wykorzystać do twórczych działań, a także w życiu codziennym w formie własnoręcznie wykonanych artystycznych form użytkowych. Nadrzędnym celem działań będzie edukacja w zakresie sztuk graficznych przez poznanie unikatowych form rękodzielniczych zanikających w dobie wszechobecnego internetu i mediów społecznościowych, a także kształtowanie relacji i indywidualnej formy przekazu i ekspresji, odkrywania wspólnych wartości opartych na kulturowym dziedzictwie artystycznym pomiędzy uczestnikami warsztatów.

 

Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnicy poznając daną technikę wykonają konkretne prace oraz użytkowe elementy artystyczne w postaci exlibrisu, notesów, toreb, zakładek książkowych, prac artystycznych, pocztówek. Podczas działań stworzone zostaną podręczniki i notesy artystyczne.

Podczas zajęć zostanie stworzony przez stypendystę autorski podręcznik do wykorzystania dla innych animatorów kultury. Podręcznik będzie zawierał opisy poznanych technik z ilustracjami w postaci powstałych prac uczestników. Zostanie wydrukowanych 10 podręczników oraz będzie on dostępny w wersji elektronicznej i udostępniony dla wszystkich na stronie Centrum Kultury w Żyrardowie do pobrania.

Podsumowaniem projektu będzie wspólna wystawa wszystkich prac uczestników w Galerii Resursa w Żyrardowie.

Zbudowane przyjaźnie i relacje między osobami w różnym wieku będą dodatkiem do działania grupy warsztatowej i szansą na dalsze wspólne działania twórcze.

 

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś - ilość miejsc ograniczona!

Zapisy drogą mailową - pobierz formularz w zakładce Do Pobrania - wypełnij i wyślij zgłoszenie na adres: graficznie.ck@wp.pl

 

Warsztaty odbywają się bezpłatnie.

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.