✨ BOOKCROSSING 2023 + WIELKA „WYMIENIALNIA” KSIĄŻEK W ŻYRARDOWIE

✨ BOOKCROSSING 2023 + WIELKA „WYMIENIALNIA” KSIĄŻEK W ŻYRARDOWIE

Data: 13/06/2023

Data do: 13/06/2023

Dzień: Wt

Godzina: 16:00-21:00

To już 20. jubileuszowa edycja Święta Wolnych Książek! 13 czerwca 2023 roku dołączamy do ogólnopolskiego święta, a wraz z nim do akcji BOOKCROSSING. To wspaniałe zjawisko, jednoczące miłośników czytania. Dość niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą #podajdalej.
 
#Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg - bez ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Można zostawić gdzieś książkę fizycznie, ale można też zarejestrować ją na stronie bookcrossing.pl i wpisać do bazy. Publikacja uzyska unikalny numer, który ułatwi identyfikację i umożliwi śledzenie jej późniejszej wędrówki. W ten prosty sposób możemy odkrywać, że nasza książka opuściła miasto, województwo i być może wybyła za granicę.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku Centrum Kultury w Żyrardowie organizuje wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród Czytelników. WIELKA "WYMIENIALNIA" KSIĄŻEK W ŻYRARDOWIE odbędzie się 13 czerwca między godz. 16:00 a 21:00 w Resursa. Każdy będzie mógł przynieść te pozycje, którymi chciałby się podzielić z innymi – zostawić lub wymienić. Tym sposobem dokładamy swoją „cegiełkę” do idei bookcrossingu, która opiera się na założeniu, że książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk i spełniać swoje zadanie. Zachęcamy wszystkich Kulturalnych do przejrzenia swoich zbiorów, biblioteczek i przyniesienia tych pozycji, które mogą ucieszyć innych, a samemu zabrać te #książki, które chciałoby się przeczytać.
 
Namawiamy również do czytania literatury w plenerze, do fotografowania swojej ulubionej książki i pokazywania jej na Facebooku czy Instagramie z hasztagiem #świetowolnychksiążek i #bookcrossing. Może w Żyrardowie przyjąłby się hasztag #podajcegłę?
 
Koordynatorką wydarzenia jest Klaudia Appel - inicjatorka literackiego koła Żyrandol w Żyrardów. To właśnie pod Żyrandolem w tym roku książki będą wymieniane. Szlachetna akcja na zakończenie sezonu.
 
Wstęp wolny.
UWALNIAJMY KSIĄŻKI!